Rosyjski prezenter telewizyjny został zwolniony zaraz po tym jak ujawnił że jest gejem.

Dziewczyny z Tatu / Fot. prweb
Dziewczyny z Tatu / Fot. prweb

Duet muzyczny Lena Katina i Julia Volkova z Tatu, pokazał lesbijski pocałunek w swoim klipie. Został on popularny i w Rosji zakazany. Podczas rozmowy dla The Daily Beast, Katina powiedziała: „W Rosji sytuacja społeczności LGBT jest nadal bardzo trudna, ale myślę, że zmieniło się to trochę.”

Rosyjski prezenter telewizyjny, który pomógł założyć program Kontr TV, ujawnił, że jest gejem i zaraz po tym, jeszcze w tym samym dniu został zwolniony z pracy. Dodatkowo nagranie zostało usunięte z internetu.

W Replice możemy przeczytać: „Zostałem zwolniony z telewizji jeszcze tego samego wieczoru, gdy się wyoutowałem na antenie” – powiedział w wywiadzie dla CNN Anton Krasovsky, 37-letni rosyjski dziennikarz i prezenter telewizyjny.”

W styczniu bieżącego roku Anton powiedział w swoim programie telewizyjnym: „Jestem gejem i jestem taką samą osobą, jak Pan, panie Prezydencie Putin i jak Pan, panie Premierze Miedwiediew, i jak wszyscy inni członkowie Dumy”.

Nagrania z jego publicznego coming outu znikły z Internetu. Kiedy został zapytany przez dziennikarkę CNN, dlaczego zrobił publiczny coming out, on odpowiedział: „Bo ktoś musi to robić! Zarobiłem w telewizji dużo pieniędzy i zdawałem sobie sprawę, że stracę wszystko, całą karierę. Ale trudno – chciałem, by na Kremlu usłyszeli mój coming out. I usłyszeli. Zaraz potem dostałem smsa – i już nie pracowałem w telewizji.”

Z kolei w brytyjskim The Guardian Anton powiedział: „W styczniu przeczytałem o 22-letnim chłopaku zamordowanym w Petersburgu za to, że był gejem. Nie potrafiłem o tym zapomnieć. Ten chłopak mi się śnił. „Widziałem” go, jak stał koło mnie na przystanku autobusowym czy jak siedział przy stoliku obok mnie w kafejce. W końcu powiedziałem sobie: dość wstydzenia się tego, kim jestem. Muszę się wyoutować dla tego chłopaka. Przyszedł widocznie w Rosji taki czas, ze geje muszą być odważni”

Źródło: Pink News, Replika