Rosyjski prezydent odpiera ataki środowiska LGBT: „Bez obaw, w Soczi będzie komfortowo”!

Władimir PutinZimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi nie cieszą się dobrą prasą wśród środowisk LGBT. Nagonka na Rosję przez środowiska homoseksualne rozpoczęła się po zaostrzeniu rosyjskiego prawa. Wprowadzono ustawę zabraniającą propagowanie związków seksualnych wśród młodzieży i osób niepełnoletnich. Władimir Putin stara się uciszyć burzę jaka zapanowała w światowych mediach. Kieruje specjalną odezwę do homoseksualnych sportowców- „Zrobimy wszystko, by upewnić się, że sportowcy, kibice i inni goście będą czuć się komfortowo, bez względu na przynależność etniczną, rasową czy orientację seksualną”

Igrzyska Olimpijskie w Soczi zbliżają się wielkimi krokami. Odbędą się w lutym czyli już za cztery miesiące. Rosyjskiemu prezydentowi bardzo zależy na zakończeniu wszelkich przygotowań. Wyżej zacytowane słowa padły z ust Putina w trakcie spotkania z szefem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem BACHEM. Putin poniedziałkowe spotkanie wykorzystał by odeprzeć ataki na Rosję środowiska homoseksualnego, które twierdzi, że Rosja  nie jest krajem bezpiecznym dla gejów. Także dla tych, którzy mają wystąpić na olimpiadzie.

Władimir Putin nie pytany o sprawą przez Bacha, zapewniał, że Rosja jest przygotowana na odbycie igrzysk olimpijskich. Nie tylko pod względem czysto organizacyjnym. Według jego słów homoseksualni sportowcy mogą czuć się w Rosji komfortowo i bezpiecznie. Państwo Rosyjskie jest zresztą zobowiązane do poszanowania odmiennej orientacji seksualnej. Podpisała przecież kartę Olimpijską. Jedne z jej punktów traktuje o dyskryminacji sportowców a raczej jej zabrania.

Pomimo kolejnych zapewnień prezydenta Rosji o powziętych środkach ostrożności, środowisko LGBT z pewnością będzie prowadzić dalszą nagonkę. Nie chodzi bowiem o same igrzyska a bardziej o prawo. Według działaczy LGBT jest ono wyjątkowo antygejowskie i może prowadzić do dalszej dyskryminacji.