„Rówieśnik komputera” to nowa powieść Alana Bielickiego z zabarwieniem gejowskim.

Rówieśnik komputeraDzisiaj chcielibyśmy Was zainteresować jeszcze nie wydaną książką „Rówieśnik komputera” autorstwa Alana Bielickiego. ”Rówieśnik komputera” to powieść o zmaganiach i konflikcie ojca i syna. W książce poruszony jest temat homoseksualizmu, uczuć w okresie PRL. Jest ona dramatycznym krzykiem przeciwko homofobii.

O książce

Przenoszący się do Poznania w trudnych latach SB-eckich prześladowań Władysław pomimo szantażu i dotkliwych konsekwencji nie zgadza się być tajnym współpracownikiem. Zakłada rodzinę i sam przebudowuje strych na mieszkanie. Jest też zaradnym radiotechnikiem i jedynym w okolicy właścicielem samochodu oraz telefonu. Do tego jest ojcem Mirka, który okazuje się mieć wieki talent do nauk ścisłych i niezwykłą żyłkę do radiotechniki.

Władysław jest jednak bardzo apodyktyczny i głosi pogląd, że jeśli syn źle czyni to ojciec może, a nawet powinien, go zabić.

W okresie dojrzewania chłopca rodzi się konflikt pomiędzy parą bohaterów, gdyż ojciec nie akceptuje młodzieńczych fascynacji syna kolegami. Czy spełni więc swoją groźbę?

Powieść jest zanurzona w PRL-owskim świecie połowy XX wieku. Sapiące ciuchcie, powszechne bryczki, państwo w którym nic bez kombinowania nie można kupić. Szkoły i obozy, na których dziećmi można pomiatać w bezwzględny sposób. Do tego czar archaicznej radiotechniki lampowej i tranzystorowej, o której Mirek tak zajmująco i przystępnie opowiada.

Kilka słów o autorze

Alan Bielicki – romantyczny chłopak z fantazją. Jego życiową pasją jest pisanie. Pisze opowiadania, powieści, teksty piosenek i … programy komputerowe. Dzień zaczyna od sprawdzenia poczty na laptopie, a kończy czytając w łóżku powieści na Kindlu. Lubi gotowanie i pieczenie dla siebie i przyjaciół. Pasjonat Formuły 1 marzący o sportowym samochodzie elektrycznym. Ma wiele pomysłów na innowacje techniczne, które realizuje pisząc artykuły, programy lub powieści science–fiction(napisał też gejowskie opowiadanie sf). Lubi wypoczynek nad wodą lub na wodzie – ma patent sternika jachtowego. Jego udział w zespołowej powieści gejowskiej wyróżnił, a pierwsze szkice „Rówieśnik komputera” ciepło ocenił, Zygmunt Miłoszewski.
Jako, iż objęliśmy patronatem książkę Alana Bieleckiego pt. „Rówieśnik komputera” mamy dla Was fragment książki, a mianowicie bardzo wstępną jeszcze wersję Rozdziału 17 (Szpitalne przygody). Przeczytać ją możecie tutaj.

Przyjmowanie przedpłat na książkę Alana Bieleckiego „Rówieśnik komputera”

Planowany termin publikacji dzieła to 31 grudnia 2013. Już teraz możesz zamówić egzemplarz. Dla naszych Czytelników nakładany jest rabat 10 proc. od całości zamówienia. Wystarczy wpisać  kod promocyjny: lgbt . Książka kosztuje 30zł, a zamówienie można złożyć tutaj: http://polakpotrafi.pl/projekt/powiesc-z-czasow-prlu-nie-tylko-dla-geja