Rozwód pary jednopłciowej : koszty i problemy

Rozwód pary jednopłciowejJason Dottley i jego mąż z Kalifornii zdecydowali się na rozwód  jednak nie spodziewali się utrudnień jakie mogą ich w tym przypadku spotkać. Nie mieli o co się spierać a dodatkowo nie wzięli pod uwagę skorzystania z usług prawnika. Jak się okazało, urzędnicy nie wiedza jak poradzić sobie w przypadku rozwodu pary jednopłciowej.

Poszukiwania prawnika, który mógłby pomóc małżeństwu spełzły na niczym, tak więc para mogła tylko czekać aż sąd zajmie się odpowiednio ich sprawą.

W USA instytucja małżeństwa jednopłciowego jest dość świeża dlatego rozwód par homoseksualnych wiąże się z problemami i dużymi kosztami. Instytucję małżeństwa jednopłciowego zalegalizowano w Massachusetts w 2004 roku.

Sporo  par jednopłciowych spędza długie lata ze sobą zanim się pobiorą i sądy podejmują się podziału dóbr materialnych ale tylko tych, które zostały nabyte przez pary dopiero po ślubie.

Margaret Wenig i jej żona zanim się pobrały, spędziły ze sobą 17 lat. Po legalizacji związku połączyły ich wspólne finanse jak również wiele innych rzeczy. Kiedy zdecydowały się na rozwód ich budżet uszczuplił się o 120.000 dolarów. Jest to koszt dwunastokrotnie wyższy aniżeli w przypadku rozwodu  pary heteroseksualnej.

Okazuje się, że również miejsce rozwodu może być ogromnym problemem.W USA tylko 13 stanów rozpoznaje małżeństwa jednopłciowe.Pary homoseksualne w wielu przypadkach pobierają się i zamieszkują inne stany co równa się także z koniecznością wyjazdu do innego stanu, aby trzymać rozwód. W niektórych stanach jest wymagana sześciomiesięczna rezydencja zanim pary otrzymają rozwód.

Źródło: http://gejowo.pl/index.php?pid=3&n_id=12150