Sean Sasser nie żyje

Judd Winick ku pamięci Seana Sassera - twitterPierwszy ślub pary jednopłciowej był wyemitowany w TV podczas reality show „The Real World”, w 1994 roku gdzie aktywista AIDS Sean Sasser wziął ślub z Pedro Zamorą, gwiazdą programu.

Był to pierwszy prawdziwy związek pary jednopłciowej pokazany w telewizji. Sean Sasser i Pedro Zamora oświadczyli światu, że obaj będąc nastolatkami zostali zakażeni wirusem HIV. Dzięki tej informacji  podczas trzeciego sezonu programu mogli publicznie przekazać informacje o tym jak wygląda życie ludzi chorych zakażonych wirusem HIV.

W przedostatnim odcinku trzeciego sezonu Sasser i Zamora złożyli przysięgi oraz wzięli udział w ceremonii poprzedzającej legalizację małżeństw jednopłciowych w Kalifornii o ponad dekadę. Zamora zmarł w listopadzie 1994 roku,  kilka godzin po emisji ostatniego odcinka sezonu.

Przyjaciel Zamory, który również był uczestnikiem programu, ogłosił śmierć Sassera na Twitterze składając kondolencje jego mężowi Michaelowi oraz całej rodzinie. Sean Sasser zmarł w wieku 44 lat a jego śmierć była wynikiem choroby nowotworowej, rzadkiej odmiany raka płuc – międzybłoniaka opłucnej. Jego mąż, Michael Kaplan prowadzi organizację AIDS United.

Źródło: http://gejowo.pl/index.php?pid=3&n_id=12156