Sędzia stanął po stronie zmarłego geja.

OhioW stanie Ohio niedawno zmarły gej został zapisany jako „zamężny” w swoim akcie zgonu mimo zakazu małżeństw jednopłciowych w tym stanie. W dokumencie znajdzie się również nazwisko jego partnera.

Sędzia federalny Timothy Black okazał się być bardzo dobrym człowiekiem. Stanął po stronie Davida Michenera – męża zmarłego w wieku 54 lat Herberta Ivesa decydując, że małżeństwo zawarte 22 lipca w Delaware będzie uznane w akcie zgonu. Sędzia ogłosił swoją decyzję kilka godzin po tym jak prawnicy z Ohio poprosili go o szybkie działanie, aby akt zgonu mógł zostać przygotowany przed kremacją Ivesa.

Para mężczyzn była ze sobą przez 18 lat i adoptowali razem trójkę dzieci.

Timothy Black w zeszłym miesiącu wydał oświadczenie obligujące urzędników stanowych do uhonorowania małżeństwa innej pary jednopłciowej w Cincinatti.

John Arthur i James Obergefell pobrali się w Maryland br. Arthur jest śmiertelnie chory i para chce, aby nazwisko Obergefella znalazło się w jego akcie zgonu oraz aby mogli zostać razem pochowani na cmentarzu, na którym groby rodzinne dostępne są tylko dla potomków i małżonków.

Sędzia Black ogłosił, że Arthur i Obergefell zasługują na to, aby traktować ich z godnością, podkreślając, że Ohio akceptowało w przeszłości pozastanowe małżeństwa. Para mówi, że kochają się od 20 lat i chcą aby świat oficjalnie zapamiętał ich związek jako związek małżeński.

David Michener dołącza do procesu Arthura i Obergefella, mężczyźni mają nadzieję, że jego rezultatem będzie ustalenie precedensu, który ułatwi życie innym parom jednopłciowym. Ich prawnik, Al Gerhardstein powiedział, że planuje dążyć do uzyskania innych przywilejów dla swoich klientów, takich jak wspólne deklaracje podatkowe.

Ohio ustanowiło zakaz małżeństw jednopłciowych w 2004 roku z 62% poparcia.

Źródło: gejowo.pl