Selena Gomez za wspieranie gejów nie dostała wizy do Rosji!

Selena GomezNowe prawo w Rosji zabraniające „promocji homoseksualizmu” bardzo dziwi resztę świata. W Moskwie doszło już do aresztowania nastoletnich dziewczyn, które jako przyjaciółki trzymały się za ręce.

Gwiazdy z całego świata wyrażają sprzeciw dla łamania praw człowieka. Tilda Swinton pozowała na placu czerwonym z tęczową flagą. Sportsmenki zaś pomalowały sobie paznokcie w kolory tęczy.

Rosyjscy decydenci boją się, że jakaś zagraniczna gwiazda skrytykuje publicznie nowe ustawodawstwo. Aresztowanie sławnej osoby mogłoby wywołać ogromny skandal. Jak temu zapobiec? Nie wpuszczać ich do kraju.

Telewizja E! donosi, że Selena Gomes nie otrzymała wizy do Rosji. Selena miała wystąpić w St. Petersburgu i Moskwie. Gwiazda, która od lat wspiera środowisko LGBT nie będzie mogła jednak głośno powiedzieć tego, co myśli.

Boją się, że ktoś taki jak ona przyjedzie i wykorzysta swoją pozycję, by wesprzeć gejów – mówi informator.

Przypomnijmy, że Madonna została już pozwana przez rosyjskich polityków za promocję homoseksualizmu w St. Petersburgu. Piosenkarz Elton John również wybiera się do Rosji i już zapowiada, że siedzieć cicho nie zamierza.

Selema GomezSelema Gomez