Senyszyn: Brak ustawy o związkach partnerskich w Polsce to łamanie praw mniejszości

Joanna SenyszynBrak ustawy o związkach partnerskich w Polsce to łamanie praw mniejszości –to słowa wypowiedziane w jednym z wywiadów z europosłanką SLD Joanną Senyszyn w Radiu Gdańsk. Eurodeputowana twierdzi, ze jej ugrupowanie dołoży wszelkich starań, by taka ustawa w Sejmie została przyjęta.

Temat związków partnerskich wciąż wywołuje burzę w Sejmie i nawały niezgodnych w tym temacie opinii rządowców. Z kolei środowiska homoseksualne, osób biseksualnych i transpłciowych czują się oszukane przez Platformę Obywatelską.

Joannę Senyszyn nie jest zaskoczona takim zachowaniem partii rządzącej i jak sama twierdzi:

Platforma jest niezwykle zachowawcza i pod tym względem nie różni się od PiS. Na pewno będziemy chcieli, żeby taki projekt ustawy uchwalić, dlatego że to się słusznie osobom homoseksualnym należy. Ja mam nadzieję, że lewica nie będzie umierać za związki partnerskie, że zdobędziemy bardzo dobry wynik. Mam nadzieję również, że będziemy równorzędnym partnerem i będziemy stawiać swoje warunki. W Polsce niestety bardzo małą wagę przywiązuje się do praw człowieka, natomiast brak ustawy o związkach partnerskich to ewidentny tego przykład.

Platforma Obywatelska nieustannie pracuje nad nowym projektem ustawy o związkach partnerskich. W najbliższym czasie trafi on do konsultacji w klubie. Wcześniejsze projekty przedstawione przez SLD i Ruch Palikota w styczniu zostały odrzucone przez sejm w pierwszym czytaniu.

Źródło: http://kobiety-kobietom.com/queer/art.php?art=9635