Serbski gej został porwany. Za porwaniem stoi rodzina 29-letniego homoseksualisty

noh8_robbie_ross_brittany.0_standard_709.0W Serbii doszło do niecodziennego zdarzenia. Na komisariat policji zgłosił się dwudziestodwuletni gej. Twierdził, że jego partner został porwany przez gang. Jak się później okazało porwanie zleciła rodzina.

Rodzina porwanego 29-letniego mężczyzna nie mogła pogodzić się z jego orientacją seksualną. Zdecydowała się więc na radykalny krok. Porwanie zleciła gangowi, który miał to za sprawą religijnych rytuałów przestawić serbskiego geja na prawidłową drogę.

Jak można łatwo się domyśleć próby zmiany orientacji seksualnej u porwanego zakończyły się fiaskiem. Porywacze uwolnili mężczyznę, odwieźli go do rodzinnego domu. Porwany nie doznał żadnych obrażeń fizycznych. Jak jednak twierdzi, urazy psychiczne są spore. Od czasu porwania żyje w ciągłym strachu.

Ataki na osoby związane ze środowiskiem gejowskim i lesbijskim w Serbii zdarzały się już wcześniej. Serbia jest bowiem państwem tradycyjnym, konserwatywnym. Osoby o odmiennej orientacji seksualnej nie mogą oczekiwać zrozumienia. Jak widać padają ofiarami dość drastycznych ataków. Istnieje jednak w Serbii organizacja GSA. Jej celem jest walka o prawa mniejszości seksualnych w Serbii.