Skandaliczna diagnoza lekarza w USA. Homoseksualizm jako choroba.

Matthew Moore.httpnow.msn.com45 – letni Matthew Moore, który nie ukrywa swojej homoseksualnej orientacji, postanowił wybrać się do lekarza na rutynowe badania. Podczas badań lekarz zdiagnozował u niego… homoseksualizm. Jak głosiła diagnoza, Moore miał „cierpieć” na chroniczny homoseksualizm, który jest seksualną dewiacją lub chorobą psychiczną.

Co innego najwyraźniej twierdzi lekarz z Kalifornii, który uznał homoseksualnego mężczyznę za chorego. Placówka, w której pracował lekarz – Torrance Memorial Physician Network – przeprosiła pacjenta za zachowanie swojego pracownika, zwróciła mu koszty badania i zapewniła, że nie uważa homoseksualizmu za chorobę. Imię lekarza nie zostało upublicznione.
”Wiele kościołów mówi nam, że jesteśmy grzesznikami a teraz profesjonalny lekarz medycyny mówi nam, że jesteśmy chorzy. To musi się skończyć” – mówi Moore.

Do 1990 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznawała homoseksualizm za patologię. Dopiero gdy kolejne badania wskazały na wrodzony charakter orientacji seksualnych, wykreślono homoseksualizm z listy chorób. Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne wykreśliło homoseksualizm z listy chorób wcześniej, w 1973 roku.

źródło: http://gejowo.pl/index.php?pid=3&n_id=12157