Ślub kościelny dla par homoseksualnych – pozew przeciw Kościołowi

Para brytyjskich gejów pozywa Kościół, bo chce kościelnego ślubu  zdjęcie facebookPara brytyjskich gejów Barrie i Tony Drewitt-Barlow żyją w zalegalizowanym związku siedem lat, wspólnie wychowując pięcioro dzieci, które urodziły im surogatki. Marzą o ślubie kościelnym, jednak pomimo tego, że w  Wielkiej Brytanii niektóre wspólnoty religijne, po ostatnich zmianach prawnych, będą  mogły decydować o tym, czy udzielać ślubów homoseksualistom, Barrie i Tony zaskarżyli Kościół anglikański do którego należą, ponieważ ich Kościoła ta ustawa nie objęła. Barrie i Tony Drewitt-Barlow bardzo chcą również mieć szansę pobrania się w Kościele oraz chcą takich możliwości dla innych par homoseksualnych.

Barrie i Tony to, jak sami mówią o sobie, praktykujący chrześcijanie, którzy regularnie uczęszczają na msze w angielskiej wsi Danbury.

Katolicy oraz wyznawcy Kościoła anglikańskiego zapowiadają, że nie wyrażą zgody na śluby lesbijek i gejów. Natomiast inne, mniej liczne wyznania nie zamierzają robić przeszkód zakochanym parom, kiedy nowe przepisy wejdą w życie i dać im możliwość pobrania się w Kościele.
Nowe przepisy mają wejść w życie w 2014 roku i obędą obejmowały tereny Anglii i Walii.” To wstyd, że musimy pozywać chrześcijan, żeby nas uznali” – mówią rozczarowani Barrie i Tony Drewitt-Barlow.

Colin Hart, który szefuje kampanii na rzecz zawierania małżeństw homoseksualnych zapytany o nowe regulacje oznajmił, że całemu zamieszaniu jest winny brytyjski premier David Cameron, który był promotorem nowych rozwiązań.
”Ostrzegaliśmy go, że tak się stanie i że składał obietnice, których nie będzie mógł dotrzymać – mówi Colin Hart. – Nie słuchał, nie obchodziło go, że jest jednym z tych, którzy stworzyli ten bałagan”.

Według „The Telegraph” jeśli para przegra walkę sądową w Wielkiej Brytanii, to ma szansę wygrać ją później w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Tym samym otworzy drogę kolejnym parom.

Źródło: http://gay.pl/tekst.php?id=16323