Smutna wiadomość: Lesbijka Lisa nie żyje! Spełniła swoje marzenie – poślubiła partnerkę.

Ślub lesbijek Lisy z KoloradoNa początku listopada pisaliśmy o parze lesbijek Lis’ie Dumaw i Therese Pieper z Kolorado, które były w związku 15 lat. Liza chorowała wtedy na raka. Niestety przegrała z nim walkę.

Dziewczyna miała jedno marzenie. Chciała poślubić swoją wieloletnią partnerkę. Nie ważne gdzie. Ostatnie chwile swojego życia chciała spędzić w spokoju, lecz Kolorado cały czas rzucało dziewczynom kłody pod nogi. Odmawiało prawa do godnego życia.

Dziewczyny ślub wzięły, lecz Lisa przegrała walkę z rakiem i zmarła w dniu 11 grudnia. – Moja piękna kuzynka przegrała dzisiaj walkę z rakiem. Jednak cieszę się, że mogła poznać smak prawdziwej miłości. Cieszę się, że mogła poślubić swoją partnerkę przed śmiercią. – powiedziała Kristen Eberhard.

Kolejną złą informacją może być fakt, iż małżeństwa dziewczyn nie chce uznać biuro koronera Boulder. Nie chce on odnotować w akcie zgonu, że dziewczyna była w małżeństwie. Zamiast tego chce zanotować, że był to „związek partnerski”. – Moja kuzynka nie latała po całym kraju, na wózku inwalidzkim aby mieć w akcie zgonu związek partnerski. – dodaje kuzynka Kristen.

Pocałunek lesbijek