„Spoko, ja też” – najnowsza kampania pro LGBT zwalczająca wciąż mocną w naszym kraju homofobię.

Flaga ruchu LGBT, fot. sxc.hu
Flaga ruchu LGBT, fot. sxc.hu

Rusza kolejna kampania wspierająca środowisko LGBT i zwalczająca wciąż mocną w naszym kraju homofobię. „Spoko, ja też” ma zmienić postrzeganie osób homoseksualnych przez polskie społeczeństwo.

Aby dotrzeć do większej ilości osób, organizatorzy akcji zdecydowali się na wykorzystanie filmików, w których występują bardzo młode osoby. Młodzi ludzie opowiadają o swoich doświadczeniach ze swoją seksualnością oraz codziennym życiu w społeczeństwie. Przedstawiają swoje typowe problemy w homofobicznych, agresywnych z natury szkołach.

Wielu z nich opowiada także o nietolerancji i ignorancji wśród swoich rówieśników. Jednak „Spoko, ja też” nie opiera się tylko na przedstawianiu ciężkiego życia gejów i lesbijek. Wręcz przeciwnie. Akcja ma na celu pokazanie szczęścia, normalności i otwartości środowiska homoseksualnego. Nie od dziś wiadomo bowiem, że żadne działanie przeciw homofobii nie zdziałają tyle, co pokazanie, że homofobia jest najzwyczajniej w świecie passe.

Coraz częściej mówi się o tym, że nietolerancję powinny pokonać osoby znane z pierwszych stron gazet – świat show biznesu i polityki. Filmiki kampanii „Spoko, ja też” są świetnym dowodem na to, że geje i lesbijki to bardzo fajni ludzie i nie ma powodu by nakładać na nich ostracyzm. Czas zmienić polskie myślenie, bo inaczej już na zawsze zostaniemy na szarym końcu wśród krajów tolerancyjnych.