Sprzeciw wobec przemocy! Znajomi uczcili tragicznie zmarłego studenta w Szczecinie

Znajomi uczcili tragicznie zmarłego w SzczecinieTrzy miesiące – tyle spędzi w areszcie tymczasowym jeden z dwóch podejrzanych o śmiertelne pobicie 21-letniego studenta w Szczecinie.

Przypomnijmy. Ciało 21-latka znaleźli przechodnie w pobliżu ulicy Obrońców Stalingradu w Szczecinie. Policja potwierdza, że mężczyzna był gejem, ale w dalszym ciągu nie wiadomo, czy akt przemocy spowodowany był homofobią.

Czytaj więcej: Śmiertelne pobicie studenta w Szczecinie. Dlatego, że był gejem?

W niedzielę w tym samym miejscu, gdzie odnaleziono zwłoki mężczyzny, spotkało się około 30 osób. Byli to bliscy znajomi Patryka oraz członkowie Stowarzyszenia Równości na Fali. Uczcili pamięć zmarłego zapalając znicze.

– Sprzeciwiamy się przemocy i domagamy się poczucia bezpieczeństwa w Szczecinie – mówił Daniel Michalski ze Stowarzyszenia Równość na Fali. – Żądamy od wymiaru sprawiedliwości, aby osoby, które miały czelność zabawić się w pana Boga i zabrać życie Patrykowi, dostały jak najwyższą karę.

– To mógł być każdy z nas. Nie ma znaczenia czy ktoś jest gejem, czy nie. Jeżeli jakiś wariat chce zabić, to zabije każdego – przyznał jeden z uczestników spotkania. – Ważne jest, aby ludzie reagowali, widząc przemoc. Inaczej będzie coraz gorzej.