Środowisko LGBT wciąż w większości chrześcijańskie

Chrześcijanie LGBTStereotypowe myślenia nasuwa bardzo proste skojarzenie: bycie pro LGBT oznacza bycie areligijnym. Nie mówiąc już o osobach, które należą do tego środowiska, czyli gejach, lesbijkach czy transseksualistach.

Jak się jednak okazuje ten skrót myślowy jest z gruntu rzeczy błędny. Najnowsze badania amerykańskiego instytutu badawczego Pew Research Center pokazały, że 51 proc. osób LGBT jest wierzących. Znacząca większość z nich wyznaje religię chrześcijańską, mimo, że ta wprost potępia związki homoseksualne.

Wśród osób LGBT, które nie deklarują się jako należące do wspólnoty kościelnej, zaledwie 17 % uznaje siebie za ateistów. Co z pozostałą częścią osób? Znamienita większość z nich przyznaje, że odsunęło się od ośrodków wiary po tym, jak spotkało się z odrzuceniem i agresją ze strony środowisk wyznaniowych ze względu na swoją seksualność.

W badaniu Pew Reacherch Center pytano także osoby badane, jakie środowiska religijne są najbardziej homofobiczne. Osoby homoseksualne zgodnie przyznały, że największe pokłady homofobii są widoczne w środowiskach muzułmańskich, mormońskich i katolickich.