Stan Arkansas próbuje uchylić blokadę państwa na małżeństwa gejów

Geje na torcieProkurator Generalny Arkansas Dustin McDaniel ma stworzyć głosowanie , które może pozwolić wyborcy uchylić jego stan za poprawkę konstytucyjną małżeństwa już w przyszłym roku.

Poprawka 83 , która została przyjęta w 2004 roku o 75 procent wyborców , przewiduje, że Arkansas nie akceptuje małżeństw tej samej płci . Zatwierdzenie McDaniel’a  nowego tytułu głosowania , które zostało zaproponowane przez Arkansans ds. Równości założyciela Christina Harrison, jest pierwszym z wielu kroków w kierunku zapewnienia równych małżeństwa w stanie. Teraz , Harrison musi zebrać ponad 78.000 podpisów. W przypadku zatwierdzenia przez wyborców , umożliwiłoby to Arkansas Walnego Zgromadzenia.

Współprzewodniczący ds. Równości Judd Mann powiedział, że mobilizuje budowanie poparcia wśród wolontariuszy . Chociaż to jest zachęcające,grupa musi poświęcić więcej czasu w internecie . W Arkansans na stronie internetowej Równości oferuje niewiele informacji o tym, kto jest za lub gdzie dzieją się wydarzenia , a obie grupy i jej założyciele utrzymali zaniedbania obecnościami na społecznych mediach. Co prawda , są to problemy, które łatwo można zaradzić , ale są ważnymi narzędziami do zapewnienia wsparcia i ustanowienia legitymacji .

Uzyskanie komentarza na temat tych orzeczeń , prokuratora generalnego McDaniel powiedział, że „Nasze opinie mówią same za siebie, więc nie mamy do nich ustosunkować .”