Strona „Seks w moim mieście” zamknięta. Kampania Przeciw Homofobii protestuje!

Geje fot. ThinkstockphotosKampania ta miała pomóc w dotarciu do większej liczby mężczyzn, którzy uprawiają seks z mężczyznami. Po opublikowaniu strony na kampanię profilaktyczną posypały się gromy.

Od razu Krajowe Centrum ds. AIDS wypowiedziało umowę Stowarzyszeniu Lambda w trybie natychmiastowym. Zaprzestało współfinansowania kampanii. Stowarzyszenie Lamba twierdzi za to, że wszystkie materiały, które zostały użyte do kampanii były wcześniej skonsultowane i, że „tylko bezpośrednie i wyraziste kampanie okazują się skuteczne”.

Strona została zamknięta.

W tym momencie, kiedy wchodzimy na stronę SeksWmoimMiescie.pl możemy przeczytać oświadczenie, w którym Stowarzyszenie Lambda Warszawa wyjaśnia dlaczego strona musiała zniknąć z Internetu. Czytamy, że zamknięcie strony nastąpiło na żądanie Ministerstwa Zdrowia. Mało tego, piszą, że nikt nie próbował z nimi rozmawiać, nie dano możliwości uzasadnienia i obrony. Na zakończenie dodają, że podejmą dalsze kroki wyjaśniające tą sprawę.

Kampania Przeciw Homofobii wyraziła sprzeciw wobec wymuszenia przez Ministerstwo Zdrowia zamknięcia portalu „Seks w moim mieście”. Dodają również, że usunięcie tej strony jest działaniem szkodliwym i stanowiącym świadectwo przedkładania dobra grupy społecznej nad interesy polityczne – napisali przedstawiciele Kampanii Przeciw Homofobii w liście otwartym do ministra zdrowia.

„Wymuszenie zamknięcia portalu i zerwanie umowy z realizatorami kampanii w wyniku opublikowania celowo skandalizującego i nierzetelnego artykułu prasowego, jest dowodem na ignorowanie potrzeb zdrowotnych danej grupy społecznej (MSM – mężczyzn mających seks z mężczyznami), ale również ujawnia w jaskrawy sposób niepokojący mechanizm podejmowania przez Ministerstwo Zdrowia szkodliwych i nie uzasadnionych merytorycznie decyzji pod wpływem politycznej potrzeby” – zwracają uwagę autorzy listu do ministra zdrowia.

Aktualizacja

11:25 Strona projektu Seks w moim mieście znów działa. Jak tylko dowiemy się od Stowarzyszenia Lambda w jaki sposób udało się rozwiązać sprawę napiszemy informację w kolejnym artykule.