Szkocki parlament przyjął ustawę legalizującą tzw. małżeństwa homoseksualne

Małżeństwa homoseksualneNa stronie Radia Watykańskiego pojawił się dość intrygujący dla nas artykuł, który mówi jakoby Szkoccy parlamentarzyści głosowali wbrew woli społeczeństwa.

Parlament w Szkocji przyjął ustawę legalizującą małżeństwa homoseksualne (98 za, 15 przeciw, 5 wstrzymało się od głosu). Radio Watykańskie piszę, że „szkockie społeczeństwo jest przeciwne zmianom definicji małżeństwa”. Prawda jest jednak inna. Według wielu sondaży Szkockie społeczeństwo wypowiada się pozytywnie o osobach homoseksualnych i popiera małżeństwa homoseksualne.

W dalszej części tekstu czytam, że zdaniem Elaine Smith, parlamentarzystki z Partii Pracy, politycy boją się, że zostaną posądzeni o homofobię. – „Ja sama, odkąd oświadczyłam, że nie zamierzam popierać redefinicji małżeństwa, zostałam zaliczona do homofobów i bigotów, porównuje się mnie do Ku Klux Klan i sugeruje, że powinnam zostać spalona na stosie jak czarownica” – powiedziała Smith.

Uważamy, że osoby, które przejawiają jakąkolwiek niechęć do osób homoseksualnych nie powinny czuć się poszkodowane kiedy społeczeństwo nazywa ich homofobami. Jest to normalne słowo, określające ludzi nietolerancyjnych, z uprzedzeniem do gejów.

Ciekawostką jest, że według sondażu ze stycznia 2007 roku wykonanego na zlecenie Unii Europejskiej, aż 59 proc. Polaków uważa, że dyskryminacja ze względu na orientację seksualną jest rozpowszechniona w kraju.