Szokująca rada dla rodzica, który ma syna geja! „Najlepiej daj mu lekcję i sam(a) zmień swą seksualność. Pokaż mu, jakie to łatwe.”

Szokująca wiadomość w Washington PostDo kolumny Amy z poradami w Washington Post postanowiła napisać kobieta, która odkryła, że jej 17-letni syn jest gejem. W swoim liście piszę, że boi się, że ludzie dowiedzą się o jej homoseksualnym dziecku i będą się z niej śmiać.

„Droga Amy, niedawno odkryłam/em, że mój 17-letni syn jest homoseksualistą. Należymy do kościoła – boję się, że jeśli ludzie się dowiedzą, to będą się ze mnie śmiać, że mam homoseksualne dziecko. Nie mogę mu przemówić do rozsądku, za nic nie chce przestać być gejem. Myślę, że mści się na mnie, bo przez ostatnie 3 lata zapominałam/em o jego urodzinach. Mam zbyt wiele na głowie. Proszę, pomóż mu dokonać dobrego życiowego wyboru – i nie być gejem. Mnie nie chce słuchać, może Ciebie posłucha. Czuję się zdradzony/a” – napisał rodzic – nie wiadomo, czy mama, czy tata – do Amy Dickinson, która prowadzi kolumnę z radami.

Odpowiedź Amy naprawdę nas zaskoczyła. Radzi ona rodzicowi, aby on zmienił swoją orientację z hetero na homoseksualną na rok i pokazał dziecku, że taka zmiana jest możliwa. – Najlepiej daj mu lekcję i sam(a) zmień swą seksualność. Pokaż mu, jakie to łatwe. Spróbuj tak na rok albo coś koło tego: przestań być hetero. Zademonstruj synowi, że seksualność to sprawa wyboru – którym mogą sterować rodzice, albo kościół, albo społeczna presja. – mówiła.