Szokujące słowa burmistrza Soczi: Geje? W naszym mieście ich nie ma

Flaga LGBT (fot. sxc.hu)Zimowe Igrzyska 2014 odbędą się nie gdzie indziej jak w Soczi – mieście, którego burmistrz stwierdził ostatnio, że w rządzonym przez niego mieście nie ma gejów i lesbijek. Wypowiedź burmistrza Soczi Anatolij’a Pachomowa wywołała oburzenie w mediach.

– W naszym mieście nie ma gejów – powiedział cytowany przez BBC burmistrz Soczi Anatolij Pachomow, który dodał, że Soczi jest otwarte dla wszystkich, którzy będą szanować rosyjskie prawo, a więc i kontrowersyjne przepisy, które zakazują tzw. „propagandy homoseksualnej”. – Homoseksualizm z kolei na Kaukazie nie jest akceptowany – mówił.

Wiele osób LGBT zarówno w Rosji jak i na całym świecie jest oburzone tymi słowami. Rosyjska drag queen Madame Zhu-Zha powiedziała, że w Soczi działają kluby dla gejów i mają się dobrze. – Ciekawe, jak kluby dla gejów w Soczi jeszcze nie zbankrutowały – skomentował słowa burmistrza Pachomowa były wicepremier Rosji Borys Niemcow.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu prezydent Federacji Rosyjskiej powiedział, że geje i lesbijki będą mile widziani w Soczi, byle tylko zostawiły dzieci w spokoju.