Tęczowa rodzina na okładce nowego numeru czasopisma LGBT „Replika”.

Na okładce od lewej: Marta Abramowicz, Lech Uliasz z Mateuszem, Anna Strzałkowska oraz Tula (foto: Kama Bork)
Na okładce od lewej: Marta Abramowicz, Lech Uliasz z Mateuszem, Anna Strzałkowska oraz Tula (foto: Kama Bork)

Już niedługo, bo 25 września będzie można zakupić w najlepszych klubach LGBT-friendly lub w prenumeracie najnowszy numer Repliki. A w niej na okładce – polska tęczowa rodzina. 

Czteromiesięczny Mateusz i trójka jego rodziców – Marta Abramowicz, Anna Strzałkowska i Lech Uliasz.  Marta i Ania zakochały się w sobie 4 lata temu. Mieszkają w Gdańsku, związek partnerski zawarły w Wielkiej Brytanii. Lech, tata Mateusza, jest ich przyjacielem. O swojej rodzinie, o narodzinach i wychowaniu Mateusza opowiadają w wywiadzie Marty Konarzewskiej.

Lech: „Mam o 5 lat starszego brata, wszyscy w rodzinie czekali na jego ojcostwo, a tu nagle ja, gej, oświadczam: będę tatą!”
Ania: „Przyjaciel powiedział mi: przecież Ty będziesz świetną matką. I nagle oświeciło mnie, że tak, że mogę. Kiedy spotkałam Martę, wszystko się ułożyło”
Marta: „W Kampanii Przeciw Homofobii nauczyłam się, że rzeczy niemożliwe są w zasięgu ręki. Trzeba tylko zadziałać. (…) Tylko z Leszkiem mogłyśmy się tak dopasować, by zdecydować się na dziecko.”

Oprócz tego w najnowszym numerze znajdziecie informacje o sytuacji w Rosji, ciekawe wywiady, publikacje dotyczące społeczności LGBT.

Na spotkanie promocyjne numeru – debatę z udziałem Leszka Uliasza – można przyjść do warszawskiej Bastylii 3 października (czwartek) o godz. 20.00.

Zaprenumerować Replikę możecie tutaj.