Terapia konwersyjna stosowana w celu zmiany orientacji zakazana w Kalifornii

Jovanie Narvaez, Mark VaccarinoFederalny Sąd podtrzymał kalifornijskie prawo zakazujące terapii konwersyjnej, mającej na celu zmianę orientacji seksualnej nieletnich gejów i lesbijek.

Ława sędziowska co do tej decyzji była zgodna. Jednogłośnie zadecydowała, że zakaz terapii konwersyjnej zostanie podtrzymany w Kalifornii. Zdaniem sądu państwo ma prawo zakazać leczenia, które uważa za szkodliwe.

„Pierwsza Poprawka nie powstrzymuje stanu od regulacji leczenia nawet jeżeli jest ono przeprowadzane tylko werbalnie” – mówi wyrok.

W tamtym tygodniu gubernator New Jersey Chris Christie również podpisał zakaz stosowania takiej terapii. Jego stan stał się drugim, w którym obowiązuje takie prawo. Zakazy zostały wprowadzone w Massachusetts i Nowym Jorku. Zwolennicy i przeciwnicy tego prawa są zgodni, że ten krok, może skłonić inne stany do podjęcia podobnych działań.

Wiele organizacji LGBT jest zadowolona. Jest to ogromny sukces.

„To stanowczo zły dzień dla tych, którzy doceniają ochronę wolności słowa i wyznania jaką gwarantuje Pierwsza Poprawka” – mówi Dacus – „A jeszcze gorszy dla każdej młodej osoby poniżej osiemnastego roku życia, która walczy z homoseksualizmem i potrzebuje terapeuty, który może pomóc łagodzić lub ograniczyć takie uczucia.”

Już od lat 70 grupy religijne argumentują, że orientacja nie jest wrodzona i jej zmiana jest możliwa. Jednak naukowcy i lekarze są zgodni, że nie ma żadnego dowodu na to, że orientację można zmienić. Terapia konwersyjna jest bardzo szkodliwa.

Źródło: gejowo.pl, Pink News