Tesco komentuje i przeprasza w sprawie lalki: „Najlepszy Przyjaciel G*ja”.

Gej - najlepszy przyjaciel. Lalkę można było kupić w sklepie internetowym Tesco!
Gej – najlepszy przyjaciel. Lalkę można było kupić w sklepie internetowym Tesco!

Firma Tesco przeprasza za pozorną sprzedaż nadmuchiwanej lalki „Najlepszy Przyjaciel Gej”, oraz za pozwolenie na to, aby słowo „gej” zostało ocenzurowane.

„Ten produkt został wprowadzony na naszą stronę przez innego sprzedawcę i natychmiastowo usunięty ze sprzedaży, gdyż uznaliśmy, że jest obraźliwy. Strona internetowa powinna była zostać usunięta w tym samym czasie i staramy się ustalić dlaczego po dwóch miesiącach dalej pozostaje widoczna. Mamy bardzo jasne wytyczne dla sprzedawców z zewnątrz, którzy umieszczają produkty na naszej stronie i bardzo nam przykro, że w tym przypadku nie zastosowano się do nich.” – powiedział rzecznik Tesco w rozmowie z serwisem Pink News.

W opisie przedmiotu słowo „gej” zostało ocenzurowane:

„Jeżeli „Seks w wielkim mieście” i „Will & Grace” czegoś nas nauczyły to że najlepsi przyjaciele g*je są w sezonie!” – głosiła treść opisu. „Mimo że może niewiele można powiedzieć o jego własnym ubiorze, twój nadmuchiwany najlepszy przyjaciel g*j jest gotowy, aby doradzić ci w sprawie mody, powiedzieć czy twój tyłek wygląda grubo i wyklinać wszystkich, którzy nie noszą Jimmy Choo’s. Może jest dość nieśmiały, ale jedno spojrzenie na uśmiechniętą twarz przypominającą Gary’ego Linekera i wiesz, że myśli: Dajesz mała!”

Produkt został przypisany do kategorii jako odpowiedni dla dzieci w wieku 3-4 lat i można go dostać na Amazonie i Ebayu.

Podczas rozmowy Bena Summerskilla z organizacji Stonewall z serwisem Pink News powiedział: „To jak próba sprzedaży lodu Eskimosom. Nie wiem dlaczego jakakolwiek kobieta chciałaby kupić nadmuchiwanego najlepszego przyjaciela geja skoro dwa miliony prawdziwych jest dostępne w nowoczesnej Wielkiej Brytanii i większość z nich wygląda znacznie lepiej niż marna imitacja Tesco.”