Thomas Hitzlsperger wyjaśnia dlaczego zdecydował ujawnić swoją orientację seksualną

Thomas Hitzlsperger (Fot. Charlie Forgham Bailey Newspix)Jedno publiczne przyznanie się do homoseksualnej orientacji pozwoliło stać się Thomasowi tematem jeden. O Thomasie Hitzlspergerze, który publicznie przyznał się do homoseksualizmu piszę cały świat. 

W ostatnim wywiadzie piłkarz tłumaczy dlaczego dopiero teraz zdecydował przyznać się do homoseksualnej orientacji. – Po prostu nadszedł czas, żeby to powiedzieć. Sześć miesięcy temu odszedłem z drużyny będąc u szczytu sławy i jako zawodowiec. Dlatego zdecydowałem, że nadszedł czas, żebym opowiedział o swoich doświadczeniach jako sportowca homoseksualisty – mówi Hitzlsperger.

Czytaj więcej: Jan Tomaszewski nie zaakceptuję gejów w szatni piłkarskiej

– Kiedy zaczynałem karierę byłem w stałym związku z kobietą, z którą tworzyliśmy parę przez następnych osiem lat. Po naszym zerwaniu skupiłem się przede wszystkim na futbolu, ponieważ tak właśnie wtedy chciałem. Chciałem być profesjonalistą w każdym calu. Dopiero w ciągu kilku ostatnich lat zdałem sobie sprawę z tego, że pragnę dzielić swoje życie z mężczyzną, że jestem gejem. Nigdy wcześniej jednak nie miałem potrzeby, żeby mówić o tym otwarcie. Aż do dzisiaj – twierdzi Thomas Hitzlsperger.

Dodaję, że w dzisiejszych czasach młodzi sportowcy, którzy są pewni co do swoich uczuć, mogą o tym mówić swobodnie. No i mam nadzieję, że mówienie o tym w sposób, w jaki ja to robię pokaże innym, że mogą być zawodowymi futbolistami, grać na najwyższym poziomie i być homoseksualistami. Że to nie są sprzeczne sprawy, co chyba właśnie im pokazałem i że w związku z tym nie muszą się wstydzić swoich uczuć.