Trzech fanów piłki nożnej zostali wyrzuceni podczas meczu Brighton-Ipswich

BrightonPodczas weekendu po zamieszkach spowodowanych homofobicznymi szyderstwami kibiców przeciwnej drużyny trzech fanów Brighton and Hove Albion zostało wyrzuconych ze stadionu Ipswich Portman Road.

Czterech innych kibiców również zostało wyrzuconych. Policja Sussex informuję, że wciąż trwa dochodzenie w sprawie prawdopodobnego incydentu, w którym brał udział kibic Albion oraz steward.

„Skandowanie spowodowało silną reakcję ze strony kibiców przyjezdnych i analizujemy materiał z kamer, aby rozpracować co się stało” – mówi.

Przypuszcza się, że zamieszki zaczęły się po tym jak kibice Ipswich rozpoczęli homofobiczne skandowanie. Brighton grało z Ipswich i przegrało 2-0.

Caroline Lucas z partii Zielonych nawoływała do Stowarzyszenia Piłki Nożnej, aby podjęło działania w związku z homofobicznym nękaniem, które spotykało fanów Albion. Według przeprowadzonych badań, kibice Brighton często stawali się ofiarami homofobii podczas 57% swoich meczów.

Czytaj więcej: We wrześniu piłkarze ze wszystkich 134 profesjonalnych klubów w UK otrzymali tęczowe sznurówki, które mogli włożyć jako część kampanii przeciw homofobii w grze.