Turcja: przemoc wobec muzułmańskich homoseksualistów

Fot: freepik.com
Fot: freepik.com

Jak bardzo ogromny ma to wpływ na ich życie oraz ich rodzin, opowiada Ertugrul, 39 –letni, który jest praktykującym muzułmaninem oraz przewodniczącym organizacji Muzułmanie i Geje (Muslims and Gays). Celem organizacji jest zakończenie tabu w Turcji, gdzie zjawisko przemocy wobec osób o innej orientacji jest bardzo widoczne i silne.

„W niektórych miejscach ludzie zabijają gejów i lesbijki, aby zachować honor rodziny” – opowiada Ertugrul – „Dla duchownych homoseksualizm jest testem. Jeśli poddasz się kuszeniu trafisz do piekła. Jeśli uda ci się powstrzymać otrzymasz ułaskawienie i pójdziesz do nieba”

W Turcji transseksualizm oraz homoseksualizm nie są nielegalne, jednak tamtejsza policja intensywnie kontroluje miejsca, które często odwiedzają osoby homoseksualne. Pod pretekstem szukania śladów prostytucji zabiera ludzi na przesłuchanie w komisariacie. Panuje opinia, że ma to na celu wystraszenie osób homoseksualnych.

Turcy usłyszeli w swoim kraju opinię ministra do spraw kobiet i rodziny, Selma Aliye Kayaf, że homoseksualizm to „zakłócenie biologiczne” oraz „choroba”, którą należy leczyć.

Wielokrotne demonstracje zorganizowane przez członków społeczności LGBT nie wniosły nic istotnego w tym kraju.

Niektórzy geje nie zgłaszają ataków przemocy z ich udziałem. Tak jak Gulsen, dwudziestoczteroletni gej który został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy zadali mu rany nożami. Według Gulsena zgłoszenie policji aktu przemocy, gdzie mógł stracić nawet życie wcale mu nie pomoże, ponieważ według jego opinii, prawdziwa wersja wydarzeń którą przedstawi nie będzie przekonywująca a przestępcy, którzy go zaatakowali i tak unikną kary.

Niektórzy homoseksualni muzułmanie walczą z uczuciami starając się mimo wszystko pogodzić swoją seksualność i religię nawet za cenę własnego szczęścia i zgody z samym z sobą. Tak postąpił dwudziestosześcioletni Mustafa, który nie jest zainteresowany kobietami. Wbrew samemu sobie podjął jednak decyzje o tym, żeby ożenić się z kobietą. Presja otoczenia oraz inne czynniki wpłynęły na to, że ten młody chłopak wedle oczekiwań innych, chce być w ocenie „normalny” jak wszyscy inni, których życie jest proste.

Źródło: http://gejowo.pl/index.php?pid=3&n_id=12149