Twórca serialu dla gejów „Queer as Folk” szykuje nowy serial o gejach

Russell T. Davies, twórca serialu gejowskiego Queer as Folk szykuje nowy serial o gejachQueer as Folk to serial amerykańsko-kanadyjski, który powinien znać każdy szanujący się gej. Akcja serialu toczy się w środowisku gejowskim, a osią fabuły są perypetie pięciu homoseksualnych przyjaciół i para lesbijek. Jest to pierwszy amerykański serial, którego twórcy odważyli się tak otwarcie zająć tematem homoseksualizmu.

Twórca powyższego serialu, Russell T. Davies szykuje kolejny serial o gejach. Nowy projekt będzie składał się z dwóch seriali, które powstaną dla brytyjskich stacji Channel 4 i E4.

Pierwszy z nich będzie nazywał się Cucamber i będzie się składał z ośmiu godzinnych odcinków. Bohaterami będą 45 letni Henry i jego partner Lance. Oboje prowadzą raczej ustatkowane życie, jednakże po najbardziej tragicznej randce w historii randek, w której znajdzie się miejsce na trójkąt, śmierć, dwa radiowozy i bożonarodzeniowy album Glee, stare życie Henry’ego dobiegnie końca, a zacznie się nowe.

Dość ciekawym pomysłem, jest zrobienie drugiego serialu, który będzie równoległy do Cucamber. Kolejny będzie nosił tytuł Banana i będzie się składał z ośmiu półgodzinnych odcinków. Bohaterami w nim będą znajomi Henry’ego.

Dodatkowo w planach Russell T. Davies ma zamiar stworzyć serial Tofu, który będzie anarchistycznym internetowym przewodnikiem o seksie.