UK: 100 przestępstw nienawiści o podłożu homofobicznym zgłaszanych tygodniowo

london7Londyńska organizacja Galop opublikowała wyniki badań, które pokazują, że co tydzień w Zjednoczonym Królestwie zgłaszanych jest 98 zbrodni nienawiści spowodowanych pobudkami homofobicznymi i transfobicznymi.

25% wszystkich homofobicznych zgłoszeń i 20% transfobicznych ma miejsce w Londynie. Jeżeli mamy porównywać je z innymi zbrodniami nienawiści, wynikającymi na przykład z rasizmu, liczba zbrodni homofobicznych na poziomie krajowym wzrasta. W 2010 roku wzrosła z 9% do 10, a w 2011 roku ponownie wzrosła do 11 procent.

Organizacja „Galop” dodaję, że większość zbrodni i tak nie jest zgłaszana i nie wlicza się ich do statystyk.

Jedna na osiem osób homoseksualnych lub biseksualnych pada ofiarą zbrodni nienawiści w ciągu roku. W przypadku osób trans ta liczba jest jeszcze wyższa. Aż trzy na cztery osoby. Aktywiści gejowscy również padają ofiarami ataków. Jedna na trzy osoby homo lub bi pada ofiarami przestępstwa. Jedna na czternaście osób homo lub bi jest corocznie ofiarą przemocy w porównaniu do jednej na 33 heteroseksualne osoby.

W kwietniu policja w Wielkiej Brytanii ogłosiła, że liczba zbrodni upadła o 12,7 proc. pomiędzy marcem 2012 a marcem tego roku. Jednak w niektórych dzielnicach ataki na osoby LGBT się zaostrzyły – Barking, Dagenheim.

Źródło: Pink News