USA: Phil Robertson zwolniony za homofobię

Robertson wypowiada się negatywnie nt. gejówW USA szefowie największych stacji telewizyjnych nie boją się zwalniać ludzi, którzy negatywnie wypowiadają się na temat gejów i lesbijek. Tak też się stało z gwiazdorem „Duck Dynasty” Phil’em Robertson’em, który wyznał, że homoseksualizm jest nienormalny. W tym momencie nie pracuję już w telewizji, gdyż został tymczasowo zwolniony, jednakże zdobył ponad milion osób na facebooku, którzy go popierają.

„Duck Dynasty” jest to reality show stacji A&E, w którym przedstawiane jest codzienne życie rodziny Robertson. Czwarty sezon miał oglądalność na poziomie 12 milionów. W jednym z wywiadów Phil Robertson powiedział, że homoseksualizm nie tylko jest nienormalny, ale również w jednym zdaniu potępił akty homoseksualne oraz akty zoofilskie, które jego zdaniem mogą być następnym krokiem po powszechnej akceptacji homoseksualizmu.

– Do Królestwa Niebieskiego nie wejdą nie tylko homoseksualiści, ale również cudzołożnicy, bałwochwalcy, ludzie chciwi, pijacy, kłamcy czy oszuści. – czytał List do Koryntian.

Robertson został potępiony przez wiele organizacji, które zajmują się ochroną praw osób LGBT w USA m.in. GLAAD. Telewizja odcięła się w oświadczeniu od jego poglądów i tymczasowo zawiesiła Robertsona z „Duck Dynasty”.

Popierający go fanpage można znaleźć tutaj.