Viggo Hansen chce, aby mężczyżni korzystali z toalety wyłącznie na siedząco.

Szwedzcy posłowie z  regionu Sodermanland zaproponowali projekt, który nakazywałby mężczyznom korzystanie z toalety wyłącznie na siedząco. Takie prawo według posłów ma pomóc w zniesieniu różnic i dyskryminacji między płciowych.

Viggo Hansen, główny pomysłodawca ustawy, poseł szwedzkiej partii lewicowej uznał, że praktyki oddawania moczu są dyskryminujące dla kobiet, ponieważ te nie mają możliwości korzystania z toalety na stojąco. Już niedługo przedstawi swój projekt w parlamencie.

Hansen kieruje się głównie polityką równości między płciowej oraz chce zaprzestać dyskryminowania kobiet.

Przeciwników tego projektu jak się można domyślać jest wielu. Politycy kpią z pomysłu Hansena. Złośliwie pytają czy pisuary w szwedzkim królestwie zostaną zlikwidowane i czy w toaletach będą zainstalowane kamery pozwalające wychwytywać osoby, które nie stosują się do prawa.

Dr Jean Francois Bouvet mówi, że „zmienianie naturalnych różnic pomiędzy kobietą, a mężczyzną prowadzi do sztucznych sytuacji”. Wyśmiewając propozycję Hansena sugeruje, aby odwrócić sytuację i nakazać kobietom korzystanie z toalety na stojąco.

To kolejny postępowy pomysł dotyczący toalet. Kilka miesięcy temu  w Bringhton w Wielkiej Brytanii wprowadzono toalety neutralne płciowo. Na podobny krok zdecydował się również parlament berlińskiej Fredrichshain – Kreuzberg.

Źródło Onet.pl, pch24.pl

2 Comments

  1. Trochę to jest śmieszne, dlaczego rządzący zajmują się takimi bzdurami, które praktycznie nic nie wnoszą do życia przeciętnego obywatela, który ma masę innych problemów. Przygotowanie takich projektów, świadczy tylko o tym jak bardzo ludzie rządzący mają, gdzieś dobro swoich obywateli.

  2. Totalny idiotyzm. Niektórym Gender mocno uderzył do głowy.

Comments are closed.