In Vitro to często jedyny sposób na dziecko. Dlaczego kościół mówi nie?

in vitroKościół jest negatywnie nastawiony do In vitro i razem z fundamentalistami nie pozwala uchwalić ustawy. Telewizja TLC stworzyła serie In Vitro – Czekając na dziecko. Może dzięki temu Polacy zaczną zauważać problem bezpłodności i in vitro przestaną porównywać do aborcji.

Przeciwnicy in vitro mówią, że tysiące plemników zostaje zamordowanych żeby jedno dziecko się urodziło. Tylko w tym miejscu należy się zastanowić, czy nie każdy w ten sposób przyszedł na świat? Wiadome jest, że jest jedno jajeczko i miliony plemników walczy, by je zapłodnić. Pozostałe umierają. Hipokryzja i niewiedza kościoła jest ogromna.

In vitro to termin stosowany przy opisywaniu badań biologicznych, oznacza procesy biologiczne przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych, poza organizmem.

To co jest nowe to trzeba od razu mówić nie. Kościół przez wiele lat twierdził, że ziemia jest płaska. Dzisiaj ma problem z akceptacją in vitro czy związków partnerskich. Zamiast poznać problem, wolą go zakazać. Tak jest prościej, ale czy lepiej?