W Australii Lokalny Parlament zalegalizował małżeństwa jednopłciowe!

Flaga tęczowaAustralijskie Terytorium Stołeczne (ACT) przegłosowali wczoraj ustawę o małżeństwach jednopłciowych. Związki partnerskie zostały uchwalone i są legalne w większości stanów Australii. ACT (Canberry) jest jednak pierwszym stanem, który zalegalizował małżeństwa jednopłciowe. Jest to najmniejszy stan w kraju w którym żyje około 370 tysięcy mieszkańców.

Wicepremier ACT Andrew Barr jest wyoutowanym gejem, który rozpłakał się ze wzruszenia podczas debaty poprzedzającej głosowanie. W swoim kilkuminutowym przemówieniu cytował piosenkę „Same Love” autorstwa Mackelmore’a.

„Certyfikat na papierku nie załatwi wszystkich problemów – ale od czegoś trzeba zacząć”. Dodał również, że „rodzina jest podstawową komórką społeczna, ale rodzina może przybierać różne formy. (…) Dzięki ustawie, którą za chwilę będziemy głosować, jednopłciowe pary zyskają szacunek i godność w oczach prawa”.

Całe przemówienie Andrew’a możecie przeczytać klikając tutaj. Oficjalnie się mówi, że pary homoseksualne z całej Australii już planują podróż do stolicy aby wziąć ślub.

Szczerze zazdrościmy i życzymy przepięknych ceremonii.