W Australii żołnierze geje nie są dyskryminowani, lecz wciąż się ukrywają!

ŻołnierzeŻołnierze w australijskiej armii wciąż ukrywają swoją orientację seksualną z obawy o nienawiść do osób homoseksualnych.

Aż 30 proc. gejów i lesbijek ujawniło w Army Journal, że ukrywa swoją orientację seksualną. 10 proc. zgłosiło nękanie i dyskryminację wynikającą z homofobii. W ostatnim magazynie kapitan Dominic Lopez powiedział, że 59 proc. respondentów biorących udział w badaniu powiedziało, że nigdy nie stało się ofiarami nękania poprzez swoją orientację seksualną.

„Akceptuję fakt, że możliwe jest, że ta grupa jest największa ze względu na chęć udziału i pragnienie dzielenia się swoimi pozytywnymi doświadczeniami”- mówi Lopez. Według kapitana, większość ofiar przemocy nie była skłonna opowiadać o swoich przeżyciach. „Mimo wszystko ta grupa pokazuje, że dyskryminacja i nękanie to dzisiaj rzeczywistość dla niektórych homoseksualnych żołnierzy w Armii.”

Australijskie Centrum Badań na temat Seksu, Zdrowia i Społeczeństwa w La Trobe donosi, że 1,6 proc. mężczyzn i mniej niż 1 proc. kobiet w Australii to osoby homoseksualne. W armii liczącej 28 000 było by więc nie mniej niż 400 gejów.

Lopez opowiada o kapitanie, który ukrywał się, gdyż nie chciał narazić się swojemu homofobicznemu szefowi. Nosił długie włosy tylko po to, aby uchodzić za osobę heteroseksualną i nigdy nie zostać nazwanym „pedałem”.

„[Admirał] chciał wiedzieć co chcę zrobić w związku z tym. Powiedziałem mu, że jestem pedałem i nie zamierzałem nic w związku z tym robić. (…) Patrząc w przeszłość zastanawiam się czy to nie był test, który miał sprawdzić jak zareaguję na homofobię i czy będę sprawiał problemy.”