W Indiach w dalszym ciągu zakazane są stosunki homoseksualne

Osoby homoseksualne w Indiach Fot. videochanneel / youtube.com4 lata temu sąd w Delhi orzekł, iż przepis, który zabrania uprawiania seksu osobom homoseksualnym ma dyskryminujący charakter, a uprawianie seksu przez dorosłe osoby tej samej płci, które czynią to dobrowolnie nie powinno być uważane za przestępstwo. Oczywiście decyzja sądu nie spodobała się wszystkim. Zwłaszcza środowiska religijne miały w tym temacie dużo do powiedzenia. 

Po wielu wnioskach od katolików o uchylenie przepisu Sąd Najwyższy przystał na ich prośbę. Sąd tłumaczy, że nie w jego gestii leży regulowanie kwestii stosunków homoseksualnych, a parlamentu. – Nie spodziewaliśmy się takiej decyzji ze strony Sądu Najwyższego, to czarny dzień – powiedział Arvind Narrain z organizacji Forum Alternatywnego Prawa.

Sędzia G. S. Singhvi prosił również ustawodawców, aby Ci rozważyli możliwość usunięcia dość kontrowersyjnego, uchwalonego 153 lata temu zapisu.

Jednakże na szybką zmianę prawa się jednak nie zanosi. Już za rok w Indiach odbędą się wyboru do Izby Ludowej (niższej izby parlamentu). A więc w ciągu kilku najbliższych miesięcy władze nie będą chętne do podejmowania śmiałych decyzji.