W kościelnym komputerze księdza odnaleziono 87 tysięcy zdjęć i filmów z udziałem nieletnich

Wojciech GilKsiądz zmuszał jego i innych chłopców, by rozbierali się i pozowali dla niego- takie słowa usłyszał wysłannik TVN24 od matki 15-latka, jednego z molestowanych przez księdza Wojciecha Gila, chłopców. W kościelnym komputerze księdza odnaleziono 87 tysięcy zdjęć i filmów z udziałem nieletnich, jak podaje nieoficjalne źródło informacji. Liczba nie została jeszcze potwierdzona przez prokuraturę.

Niewykluczone, że wśród zabezpieczonych materiałów znajdują się także zdjęcia trzech wykorzystywanych przez duchownego chłopców. Matka jednego z nich informuje, że ksiądz zmuszał chłopców do rozbierania się przed nim i zaspokajał się przy tym.

Mogę tylko powiedzieć, że znaleźliśmy materiały, które są związane ze stawianymi zarzutami. Ale wciąż prowadzimy śledztwo i sprawdzamy, czy nie było ich więcej- powiedziała Luisa Liranzo z prokuratury w Santiago.

Obecnie śledczy mówią o trzech potwierdzonych przypadkach molestowania przez księdza.

Matka chłopca zapytana, czy rozmawiała z synem o wydarzeniach, odpowiada:

Tak, choć nie wiedziałam jak go o to zapytać, nie wiedziałam jak z nim o tym rozmawiać. W końcu kiedy usiedliśmy razem, mój syn zaczął mówić i tłumaczyć co się stało. Ja tylko pytałam: „czy jesteś pewien, że tak było? czy na pewno?”. Ale on odpowiadał, że tak, to prawda i może za tę prawdę umrzeć, bo Jezus też umarł za prawdę. Mój syn powiedział też, że przez cztery miesiące nie przyjmował komunii, bo z obrzydzeniem patrzył na mszy jak ksiądz, który go wykorzystywał, wręczał wiernym eucharystię. Ksiądz zmuszał jego i innych chłopców, by rozbierali się i pozowali dla niego, gdy on stojąc przed nimi masturbował się. Wyobraź to sobie. To takie straszne.

Zdaniem arcybiskupa Ramona Benito de La Rosa i Carpio przewodniczącego episkopatu na Dominikanie, normy w Kościele są jasne i kiedy okazuje się, że coś jest nie tak, księża zostają zawieszeni. Tak jak w przypadku księdza Gila. Podobnie w sprawie eksnuncjusza Wesołowskiego Watykan został niezwłocznie poinformowany o postawionych zarzutach.

Na Dominikanie ponownie zrobiło się głośno o odwołanym z początkiem września nuncjuszu apostolskim abp. Józefie Wesołowskim. Wszystko przez informację, że miał on być w związku z innym księdzem Francisco Reyesem, który – oskarżony o seksualne wykorzystywanie nieletnich – czeka w areszcie na proces.

Skandal dotyczący abp. Wesołowskiego wybuchł, gdy tamtejsza telewizja nadała reportaż pokazujący go w miejscach znanych z prostytucji nieletnich. Papież odwołał go ze stanowiska, a Watykan zadeklarował współpracę z prokuraturą na Dominikanie.Nuria Piera, szefowa kanału informacyjnego NCD na Dominikanie podkreśla, że dopiero emisja drugiego reportażu przez stację, w którym przedstawiono dowody na wykorzystywanie nieletnich przez hierarchę, spowodowała jakąkolwiek interwencję Kościoła. Po pierwszym uznano, że zarzuty są bezpodstawne. – podaje TVN 24.

Źródło: www.tvn24.pl/zmuszal-chlopcow-by-sie-rozbierali-zdjecia-i-filmy-porno-w-komputerze-polskiego-ksiedza,357020,s.html