W krakowskim Teatrze Nowym premiera skandalicznego spektaklu ,,Lubiewo“ w reżyserii Piotra Sielkuckiego

Piotr SiekluckiSpektakl pod tytułem Lubiewo, a raczej jego druga część o nazwie „Ciotowski Bicz“ zostały wystawione w Teatrze Nowym . Teatrze stricte gejowskim, kontrowersyjnym, o którym coraz głośniej. Dyrektor teatru pragnie ze stolicy Małopolski czyli Krakowa uczynić miejsce atrakcji turystycznych dla środowiska gejowskiego.

Piotr Sieklucki ma zresztą więcej pomysłów na uczynienie Krakowa mekką polskich gejów. Jak na razie sam dyrektor Teatru Kraków postrzega jako konserwatywne miejsce, wręcz skostniałe. Najwięcej zarzutów kieruje w stosunku do Kościoła. Według niego w Polsce Kościół odgrywa nadal bardzo ważną rolę. Rolę często negatywną, która hamuje rozwój sztuki. Piotr Sieklucki zaprzecza również zarzutom, o to że Teatr Nowy bazuje głównie na szokowaniu i prowokacji.

Jedynie prowokacja jest w stanie obudzić mieszkańców Krakowa. Ta taktyka się spełnia. Teatr Nowy nie może bowiem narzekać na zbyt małą frekwencję. Jest nawet wręcz przeciwnie. Spektakle Teatru cieszą się coraz większym wzięciem. Gejowska mapa Krakowa również uległa zmianie. Jest coraz więcej miejsc, w których osoby homoseksualne mogą się spotykać. Tutaj właśnie dyrektor Sieklucki upatruje szansę rozwoju miasta. Według niego Kraków może stać się atrakcyjnym miejscem turystycznych wypadów osób o homoseksualnej orientacji.