W niedzielę 132 par osób homoseksualnych wzięło legalnie ślub w Rio de Janeiro!

Gejowska plaża w Rio de JaneiroCzytając dzisiaj zagraniczne serwisy poświęcone tematyce LGBT natknęliśmy się na dość interesujący artykuł, który mówi, że w Rio de Janeiro, wczoraj tj. 8 grudnia legalny ślub wzięło aż 132 par homoseksualnych. Tym samym był to największy na świecie masowy ślub osób tej samej płci.

132 par osób tej samej płci wzięło ślub w Rio de Janeiro w Superior Court of Justice. Ślub odbył się w tą niedzielę i z tego co nam wiadomo, była to największa masowa ceremonia małżeństwa jaka odbyła się do tej pory na świecie.

Ceremonia odbyła się w audytorium w School of Magistrates w Rio de Janeiro. Każda ze 132 par, która zdecydowała się na ślub mogła zaprosić na ceremonię aż 10 osób. Audytorium było więc dość przepełnione rodzinami i znajomymi.

Na ceremonii obecny był prezes Stowarzyszenia Sędziów stanu Rio de Janeiro, Orto Claudius, który powiedział, że prawo do małżeństwa dla osób tej samej płci jest bardzo łatwo wprowadzić w życie, wpisując poprawkę do konstytucji. Dodał, że każdy Brazylijczyk jest względem prawa równy.

132 par homoseksualnych wzieło ślub

1 Comment

  1. Ciekawe jak wyglądała organizacja takiego dużego przedsięwzięcia.

Comments are closed.