W Niemczech mężczyzna urodził dziecko

Już nie tylko zajść w ciąże mogą kobiety, ale również osoby transseksualne. Jak się okazało, pewien berlińczyk jakiś czas temu urodził dziecko. On sam urodził się w ciele kobiety.

Jest to przypuszczalnie pierwszy taki przypadek w Niemczech, żeby dziecko urodziła osoba transseksualna.

11 kwietnia Rada ds. Młodzieży Berlina-Neuköln została zawiadomiona o urodzeniu dziecka przez mężczyznę. Noworodek jest chłopcem a dziś ma już 5 miesięcy.

Berlińskie media podkreślają, że nie mamy tutaj do czynienia z sensacją biologiczną, bo mężczyzna, który urodził dziecko ma żeńskie narządy płciowe.

Dziecko urodziło się według informacji matki-ojca w domu przy obecności akuszerki. Berlińczyk zdecydował się na urodzenie dziecka w domu, bo wiedział, że w szpitalu musiałby podać imię i nazwisko matki noworodka. Ale matki oficjalnie nie ma.

Niemiecki transseksualista zaszedł w ciążę w lecie 2012 roku, podczas zabiegu sztucznego zapłodnienia przy wykorzystaniu nasienia anonimowego dawcy.

Thomas Beatie, który urodził żonie córkę Susan, wystąpił w 2008 roku z rodziną w programie RTL
Thomas Beatie, który urodził żonie córkę Susan, wystąpił w 2008 roku z rodziną w programie RTL

Berliński przypadek przypomina historię transseksualisty Thomasa Beatie (39) z Oregonu w USA, który w 2008 roku jako pierwszy mężczyzna na świecie wydał na świat dziecko. Thomas urodzony jako Tracy poddał się najpierw częściowej operacji zmiany płci i urodził dwoje dzieci. Jego żona Nancy była bowiem bezpłodna. Po urodzeniu córki Susan Thomas kazał sobie ostatecznie usunąć kobiece narządy płciowe. Osobliwa para rozeszła się w 2012 roku.

Od 2011 roku transseksualiści nie muszą się poddawać sterylizacji i operacjom, zanim oficjalnie zmienią płeć. Wystarczy ekspertyza psychologiczna.

W 2011 roku 1657, a w 2012 dalsze 1277 osób zmieniło imię i płeć w rejestrze Biura Ewidencji Ludności w USC. W 1995 w tej samej sprawie zgłosiło się do tej instytucji 400 osób.

BZ, Berliner Kurier, DW / Iwona D. Metzner

Źródło: dw.de