W Nowej Zelandii odbył się pierwszy podniebny ślub pary lesbijek.

ślub lesbijek
Ślub dwóch lesbijek

Lynley Bendall i Ally Wanikau to para lesbijek, która spędziła ze sobą 13 lat. Te dwie kobiety nie przypuszczały nawet, że mogą się pobrać w tak nietypowy sposób, nie planowały nawet ślubu z braku czasu i energii, ponieważ oprócz codziennych obowiązków spoczywa na nich również  obowiązek wspólnego wychowania trojga rozbrykanych dzieci.  Ich skromność oraz humanitaryzm wpłynęły na to, że para Lenley i Ally wygrała konkurs na podniebny ślub organizowany przez  nowozelandzkie linie lotnicze, który miałby się odbyć podczas wycieczki Queenstown do Auckland.  Były one jedną w pierwszych par tej samej płci, które legalnie pobrały się  w Nowej Zelandii i jako pierwsze, które ślubowały sobie  w przestworzach. Na pokładzie samolotu były obecne rodziny oraz dzieci Lenley i Ally. Ceremonii przewodniczyła Kim Jewel Elliot, ubrana w tradycyjny strój ceremonialny maoryski.Kim  powiedziała, że miliony lesbijek i gejów na całym świecie wciąż walczy o równość i prawa LGBT.

Lynley Bendall i Ally Wanikau zamiast obrączkami wymieniły się tradycyjnymi maoryskimi wisiorkami wykonanymi z jadeitu.

Podczas ceremonii ślubnej lesbijek  był również obecny aktor Jesse Tyler Ferguson oraz jego mąż, Justin Mikita, którzy również byli nowożeńcami. Wnieśli oni toast za Lenley i Ally, mówiąc, że: „Udane małżeństwo wymaga tego, aby zakochać się wiele, wiele razy w tej samej osobie. ”

Po wylądowaniu samolotu  Lynley Bendall i Ally Wanikau, świętowały swój specjalny dzień w hangarze na lotnisku w Auckland, gdzie było dużo szampana, tęczowy tort oraz występy miejscowej grupy muzycznej Anika Boh & Hollie.

Nowozelandzkie linie lotnicze, które były organizatorem całej uroczystości zorganizowały dla nowożeńców podróż poślubną  do Palm Springs w Kalifornii.

źródło: http://www.advocate.com/politics/marriage-equality/2013/08/19/new-zealand-first-equality-cruising-altitude