W piłce nożnej też są geje.

Anton w szwedzkiej wersji "Tańca z gwiazdami", którą wygrał
Anton w szwedzkiej wersji „Tańca z gwiazdami”, którą wygrał

„Miałem kilka anonimowych telefonów od piłkarzy, którzy mówili, że też chcą się wyoutować – nie wiem, czy to byli prawdziwi gracze, ani w jakich drużynach grają. Mam nadzieję, że jakieś coming outy nastąpią – jak ostatnio Robbie Rogers w USA. Cieszę się, że w końcu zaczyna się mówić o tym, że w piłce nożnej też są geje. Moje własne doświadczenie z publicznym coming outem było bardzo pozytywne. Zero problemów. Jak ktoś rzuci jakiś bluzg w moją stronę, to i tak mi to wisi. Ani nie mam czasu, ani ochoty, by się czymś takim przejmować.

Gdy się wyoutowałem, to myślałem, że przez parę dni będzie się o tym mówiło w Szwecji i koniec. Tymczasem mnóstwo zagranicznych gazet o tym napisało. Nie spodziewałem się. No, to OK – pomyślałem. Okazało się, że zrobiłem coś dobrego. Ja po prostu jestem zwykłym chłopakiem, który akurat, tak się składa, jest gejem” – powiedział wczoraj dla CNN Anton Hysen, szwedzki piłkarz, jeden z dwóch wyoutowanych piłkarzy na świecie.

Anton ma 23 lata. Wyoutował się 2 lata temu. Pierwszym wyoutowanym piłkarzem na świecie był nieżyjący już Justin Faschanu. Drugi to Anton (gra dla Utsiktens BK), a trzeci – Robbie Rogers. A więc póki co – krótka ławka.

Źródło: Replika