W Rosji będą zabierać dzieci homoseksualistom?

Alexei Zhuravlyov
Alexei Zhuravlyov

Rosyjski polityk rozpisał projekt ustawy, która miałaby zezwalać na zabieranie dzieci parom homoseksualnym. Miała to by być poprawka do istniejącego już homofobicznego prawa.

Twórcy ustawy dołączyli homoseksualizm do listy okoliczności takich jak stosowanie narkotyków i molestowanie dzieci. A więc za używanie narkotyków mogą odebrać dzieci, ale gdy ustawa przejdzie, to również za homoseksualizm. To jest nie do przyjęcia.

„W przypadku kiedy rodzic utrzymuje stosunki seksualne z osobami tej samej płci szkody na psychice dziecka, do jakich może to doprowadzić są ogromne” – mówi Alexei Zhuravlyov, autor projektu.

Alexei podaję, iż 5-7 procent populacji Rosji to osoby o nietradycyjnych orientacjach seksualnych i przynajmniej jedna trzecia z nich ma dzieci.

Wielu Rosjan uważa homoseksualizm za chorobę.

Warto podkreślić, że homoseksualizm w Rosji nie jest nielegalny od upadku Związku Sowieckiego, jednak wielu Rosjan myśli, że należy to traktować jako przestępstwo. Władimir w ostatnim swoim przemówieniu powiedział, że miłość Rosjan do Piotra Czajkowskiego, który był gejem, pokazuje tylko to, że kraj okazuje uznanie homoseksualnej populacji.

Nowe prawo zabrania osobom homoseksualnym adopcji dzieci, inne zakazuje „promowania nietradycyjnych związków” wśród młodzieży. Prawo to doprowadziło już do bojkotu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Źródło: gejowo.pl