W Rosji homoseksualiści zorganizują własną olimpiadę?

Pochodnia w rękach księcia Monako (fot. wikipedia)Wiktor Romanow, szef rosyjskiej federacji zrzeszającej gejów, lesbijki, osoby biseksualne oświadcza, że rosyjscy homoseksualiści zorganizują własną zimową olimpiadę.

Rozpocznie się ona w Moskwie, 26 lutego 2014 roku czyli od razu po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Nazywać się będzie „Rosyjskie Otwarte Igrzyska”.

„Zainaugurujemy nasze Igrzyska pod koniec lutego, tak, aby sportowcy, kibice i dziennikarze zdążyli przejechać z Soczi do Moskwy i mogli nas dopingować oraz przekazać tak niezbędne nam wsparcie” – mówi Romanow.

Według Romanowa igrzyska homoseksualistów nie będą łamać rosyjskiego prawa dotyczącego promowania nietradycyjnych stosunków seksualnych.

„My nie propagujemy homoseksualizmu, a sport i zdrowy tryb życia. Już wkrótce poinformujemy ministerstwo sportu, moskiewskie władze i policję o szczegółach naszej inicjatywy” – mówi Romanow.

Na potrzeby „igrzysk homoseksualistów” organizatorzy wynajęli najlepsze stołeczne stadiony i sale. Rosyjska LGBT została oficjalnie zarejestrowana przez Wiktora Romanowa i Konstantina Jabłońskiego w 2010 roku. W ciągu trzech lat działalności, federacja zorganizowała dość sporo imprez o charakterze sportowym.

Rosyjskie Otwarte Igrzyska kończą się 2 marca, tuż przed rozpoczęciem Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi. Prezydent Rosji oświadczył, że władze dołożą wszelkich starań, aby uczestnicy i goście olimpiady czuli się w Rosji „komfortowo”.