W Sejmie powstanie zespół przeciwko ideologii gender

Krzyż w sejmie, fot. Jacek HerokJuż w styczniu powstanie w sejmie zespół „Stop ideologii gender”, zrzeszający posłów i posłanki, których niepokoi wpływ owych przekonań na szkoły i przedszkola.

Grupę parlamentarną, która wypowie wojnę doktrynie gender, tworzyć będzie 15 posłów Solidarnej Polski. Będzie ona nadzorować placówki wychowawcze, sprawdzając przy tym, czy nie są narażone na wpływ ideologii gender. Zespół podejmie się również organizacji konferencji, poruszających sprawę tego kontrowersyjnego tematu, będzie także proponował rozwiązania prawne, których przedmiotem będą genderowskie przekonania.

Jak twierdzi Beata Kempa z Solidarnej Polski, ludzie mylą ideologię gender z równością płci, a to – jak podkreśla – zupełnie coś innego. Zadaniem powstałego w przyszłości zespołu będzie więc informowanie i uświadamianie społeczeństwa w tematyce gender.

Nie trzeba było długo czekać na odzew innych polityków w tej sprawie. Tak plany utworzenia antygenderowskiej grupy skomentował na swoim Twitterze Robert Biedroń z Twojego Ruchu: – Podobno ma powstać zespół parlamentarny przeciwko ideologii (sic!) gender. Czyli zespół przeciwko równości, wolności i niedyskryminacji.

Wiceprezes Solidarnej Polski – Beata Kempa – ma jednak nadzieję, że do nowo utworzonej grupy przyłączą się także posłowie z innych partii, a zwłaszcza z Prawa i Sprawiedliwości.