W Ugandzie jeszcze gorzej niż w Rosji? Dożywocie za homoseksualizm!

Dożywocie za homoseksualizm w UgandzieParlament w Ugandzie zaakceptował ustawę, która zwiększa kary za stosunki homoseksualne. W niektórych przypadkach jej zapisy są bardzo surowe i każą karać gejów i lesbijki dożywotnim więzieniem. Nowa ustawa podobnie jak ta rosyjska zakazuje promowania homoseksualizmu. Deputowany David Bahati: – To zwycięstwo dla Ugandy. Cieszę się, że parlament zagłosował przeciwko złu.

Nowo przyjęta ustawa pozwala karać osoby, które dopuszczają się tzw. „nasilonego homoseksualizmu” dożywotnim pozbawieniem wolności. Nadto na dożywocie mogą być skazane te osoby, które świadomie zarażały HIV oraz uprawiał seks z nieletnimi. Ustawa zakazuje promowania homoseksualizmu oraz nakazuje informować organy ścigania o każdym wykrytym przypadku homoseksualizmu. – czytam w NaTemat.pl.

Aby ustawa weszła w życie, musi podpisać się pod nią jeszcze prezydent Yoweri Museveni, który pełni tę funkcję od 1986 roku.

W tym momencie homoseksualizm w Ugadzie jest nielegalny, ale kara za podjęcie stosunku z osobą tej samej płci to „tylko” 14 lat pozbawienia wolności.

Jako ciekawostkę dodamy, że w Ugandzie przyjęto niedawno ustawę antypornograficzną, która zakazuje noszenia krótkich spódniczek oraz publikowania przepełnionych erotyką materiałów, np. niektórych teledysków.