W USA będą chronić osoby LGBT przed nierównym traktowaniem.

God hates fagsW Stanach Zjednoczonych zaczęła się debata na temat nowej ustawy mającej na celu ochronę instytucji religijnych i organizacji przeciwnych równości małżeńskiej „przed dyskryminacją przez rząd federalny”.

Akt Małżeństwa i Wolności Religijnej został stworzony przez członka Izby Reprezentantów Raula Labradora z Idaho. W trakcie wywiadu tłumaczył, że ustawa została napisana ze względu na obawy przed dyskryminacją ze strony IRS i innych instytucji federalnych grup sprzeciwiających się małżeństwom jednopłciowym, ze względu na niedawne obalenia DOMA.

Polityk mówi, że najważniejsza po obaleniu DOMA była “ochrona instytucji religijnych i kościołów, aby mogły kontynuować praktykowanie swoich religii w sposób, który uznają za stosowny.”

Kiedy został zapytany o przykład dyskryminacji wobec takich grup jak Labrador przywołał ustawę kalifornijską, odbierającą wolny od podatków status skautów w przypadków gdy organizacja nie zaakceptuje całkowicie homoseksualnych członków, wolontariuszy i drużynowych, która została zaaprobowana przez senat w Kalifornii w maju.

Czytaj więcej: Przyjmowanie gejów do skautów wprowadzi organizację „w ciemność grzechu” – mówi dziennikarz.

“Nie ma żadnych pobudek aby myśleć, że programy federalne dyskryminowały lub będą dyskryminować ludzi ze względu na ich religijne przekonania dotyczące małżeństwa” – powiedział Fred Sainz, rzecznik Kampanii Praw Człowieka. „Jednak jest jasne, że to prawo daje wolną rękę pracownikom federalnym, beneficjentom grantów fundowanych przez podatki i innym, aby dyskryminować pary małżeńskie.”