W USA dziennikarz wyoutował konserwatywnego kongresmena.

Z lewej dziennikarz Itay Hod, jawny gej a z prawej kongresmen Aaron SchockW Stanach Zjednoczonych dziennikarz ujawnił konserwatywnego kongresmena. Italy Hod, reporter telewizji CBS (na co dzień gej), w poście na Facebooku napisał:

– Jeśli wiesz, że pewien kongresmen, powiedzmy ze stanu Illinois, jest gejem – i wiesz to z dobrych źródeł, od kolegi dziennikarza, który widział kongresmena pod prysznicem z jego „kolegą” i jeśli wiesz, że ten kongresmen stale przesiaduje w różnych gejowskich klubach… A jednocześnie jest pupilkiem konserwatywnej Partii Republikańskiej, głosował przeciwko zniesieniu zasady „Don’t ask, don’t tell” (zakazującej wyoutowanym żołnierzom/żołnierkom służby w armii USA – przyp.), publicznie opowiada się przeciwko małżeństwom jednopłciowym, był przeciwko obaleniu DOMA (ustawy definiującej małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny na poziomie federalnym – przyp.) i prawdopodobnie byłby przeciwko wszelkim prawom dla osób LGBT…
Naprawdę nie wolno gościa wyoutować?
Czy media nie mają OBOWIĄZKU pokazywania takiej hipokryzji? Gdyby to dotyczyło innej sprawy, nie gejostwa, pewnie wszyscy gromko domagaliby się obnażenia jego zakłamania…
Mówią, że coming out to prywatna sprawa i nikogo outować nie wolno. Czy rzeczywiście? Nie zgadzam się. Nie jest to popularna opinia, ale trudno. – pisał na swoim Facebooku Itay Hod.

Do swojego postu Itay dołączył zdjęcia Aarona Schocka, 33 letniego konserwatywnego kongresmena z Illinois. Wszyscy raczej wiemy, co to oznacza.