W zamian za wprowadzenie ślubów dla homoseksualistów premier Ukrainy chce zniesienia wiz do UE!

Premier Ukrainy o wprowadzeniu małżeństw jednopłciowychNa proprezydenckim mittingu Partii Regionów premier Mykoła Azarow powiedział: – Aby doprowadzić do zniesienia unijnych wiz dla Ukraińców trzeba zalegalizować śluby homoseksualistów. – To nie prawda – odpowiedział ambasador Unii Europejskiej w Kijowie Jan Tombiński.

– Liderzy opozycji opowiadają bajki o tym, że podpiszemy umowę stowarzyszeniową i jutro będziemy jeździć do Europy bez wiz. Nic podobnego. Musimy jeszcze zalegalizować śluby jednopłciowe, przyjąć praw o równości mniejszości seksualnych.

Ukraińcy na taki „drastyczny” krok nie są jeszcze gotowi. Azarow podkreśla, że protestują także ukraińskie kościoły. – Gdy przed nami stało pytanie – podpisać umowę stowarzyszeniową z UE i jutro być bankrutem – nie mogliśmy na to pójść. 

Po słowach premiera Ukrainy wypowiedzieć się w tej sprawie postanowił Jan Tombiński, ambasador Unii Europejskiej w Kijowie tłumacząc, że nie stawiano takich wymagań. – Możliwe, że (władza) stara się znaleźć dodatkowe dowody i przekonać ludzi, że UE – to nie droga dla Ukrainy. To nie odpowiada rzeczywistości. To nieprawda.