Watykan nagradza 16-letniego geja, Jack’a Andraka, za niezwykłe dokonania.

Jack Andraka

Metoda Jacka jest 168 razy szybsza od tych, które dotąd stosowano. To wybitne osiągnięcie, nie tylko jak na 16-latka. Młody geniusz został doceniony i zauważony. Otrzymał już nagrodę podczas Międzynarodowych Targów Nauki i Inżynierii Intel i rozpisywały się o nim media na całym świecie.

Jednak wyróżnieniem, mającym dla nastolatka szczególne znaczenie, jest nagroda im. Giuseppe Sciacca, którą Watykan przyznaje młodym ludziom za niezwykłe dokonania.

W tej nagrodzie Jack widzi dodatkową wartość. Oprócz wymiaru naukowego, zwiastuje ona wielkie zmiany w tolerancji Kościoła Katolickiego. Młody naukowiec, który otwarcie mówi o swojej orientacji seksualnej, podczas wywiadu dla stacji WBAL z Baltimore, powiedział:

To niezwykłe być nagrodzonym przez Watykan, zwłaszcza jako naukowiec-gej. Mam na myśli to, że jeszcze kilka lat temu to było nie do pomyślenia. To niesamowite, że mogę być częścią tej zmiany. To pokazuje jak na świecie rośnie akceptacja dla gejów i lesbijek oraz ludzi LGBT.

Natomiast rozmowie z The New Civil Rights Movement:

Moim marzeniem jest, by inspirować młodzież LGBT do zaangażowania się w naukę. Nie miałem wielu homoseksualnych autorytetów, oprócz Alana Turinga.

Jack Andraka nie ukrywa, że marzy o audiencji u papieża Franciszka, czego gorąco mu życzymy.

Taki pozytywny akcent na dzień dobry:)