Wentworth Miller: aktor otwarcie przyznaje się do tego, że jest gejem.

Wentworth MillerWentworth Miller, amerykański aktor znany głównie z takich produkcji filmowych jak „Skazany na śmierć” oraz serialu „Prison Break” gdzie zagrał seksownego  głównego bohatera przyznał się do tego, że jest gejem.

Aktor został zaproszony przez swojego przyjaciela na tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy do Petersburga – St. Petersburg International Film Festival. W związku z polityka homofobiczną panującą w Rosji, Wentworth Miller napisał oświadczenie gdzie przyznał: „Dziękuję za zaproszenie. Jednak jako gej jestem głęboko poruszony podejściem i traktowaniem przez rosyjski rząd homoseksualistów”, dodał również, że „Zostałem zaproszony na Międzynarodowy Festiwal w Petersburgu, ale sytuacja w Rosji i to, jak traktuje się tam osoby innej orientacji, jest nie do zaakceptowania i nie mogę uczestniczyć w tak radosnym wydarzeniu, które odbywa się w kraju zabraniającym ludziom, takim jak ja, ich podstawowych praw do życia. Jako gej, jestem zmuszony zrezygnować z wizyty w Rosji”.

O tym, że gwiazdor jest gejem pisano i mówiono wielokrotnie jednak aktor bardzo chronił swoją prywatność i zawsze unikał plotek. Nie komentował również doniesień w swoim złym stanie zdrowia.

Domniemanym partnerem aktora miał być Luke McFarlane, jednak  Wentworth Miller zawsze w wywiadach  zaprzeczał, że jest gejem jednocześnie podkreślając, że takie plotki są bardzo krzywdzące dla jego osoby.

Źródło: http://www.pomponik.pl/plotki/news-wentworth-miller-przyznal-sie-ze-jest-gejem,nId,1014608?parametr=pomponik_dol
en → pl
Wentworth Miller