Wentworth Miller ze Skazanych na Śmierć ujawnił, że próbował popełnić samobójstwo, bo nie potrafił zaakceptować tego, że jest gejem.

Wentworth Miller
Wentworth Miller

Wentworth Miller powiedział niedawno, że próbował popełnić samobójstwo wiele razy, lecz nieskutecznie. W przeszłości miał problem ze swoją seksualnością. Nie mógł się pogodzić z tym, że jest gejem. Długo mu też zajęło publiczne przyznanie się do swojej orientacji.

Miller mówił otwarcie o swojej walce i akceptacji samego siebie jako geja podczas Human Rights Campaign w Seattle. Aktor i scenarzysta zaliczył niedawno swój coming out.

Wentworth najbardziej znany jest z głównej roli w serialu Prison Break (Skazany na Śmierć). Mówił o bardzo bolesnym incydencie, w którym chciał popełnić samobójstwo poprzez przedawkowanie leków. Miał wtedy zaledwie 15 lat.

„Po raz pierwszy, kiedy chciałem się zabić, miałem 15 lat. Czekałem, aż moja rodzina wyjedzie na weekend i będę sam w domu. Połknąłem butelkę tabletek. Nie pamiętam co się działo w ciągu kilku najbliższych dni, ale jestem pewien, że w poniedziałek rano byłem w autobusie z powrotem do szkoły, udając, że wszystko jest w porządku. A kiedy ktoś zapytał mnie, czy to było wołanie o pomoc, ja nie potrafiłem się przyznać”.